Rüyada kaçtığını görmek

Rüyada kaçtığını görmek, firar ettiğini, kaçtığını görmek, Allah’a yönelmeye ve O’na sığınmaya işaret eder. Ayrıca velayet, emniyet, teybe ve ölüme işarettir.

Rüyada korktuğun bir düşmanından kaçtığını görmek, kimse korkudan emin olacağına işarettir.

Rüyada evinden kaçtığını görmek, büyük bir değişiklik yaşayacak ve hayatına yeni bir yön vereceğine işaret eder.

Rüyasında koşarak kaçtığını görmek, zekâsından yararlanarak sorumluluklardan sıyrılacağına işaret eder.

Rüyada kaçtığını ve kaçma sebebinin ne olduğunu bilmemek, tövbe ve istiğfara işaret eder.

Rüyada kaçtığı halde korkmadığını görmek, rüya sahibinin öleceğine işaret eder.

Rüyada kavgadan kaçmak, çok korkulu ve endişeli geçecek bir sürenin sonunda hayırlı olacağına işaret eder.

Bu sitede yer alan tabirler, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.

Rüya yorumu rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır. Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.

Rüyada kaçtığını görmek ile ilgili diğer rüyalar

Rüyanı Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

DMCA.com Protection Status