Rüyada ışık görmek

Rüyada ışık görmek, yaşadığınız birçok sıkıntıdan sonra refaha ve huzura kavuşmaya tabir edilir. Rüyada güneş ışığı görmek, iyi bir geleceğe tabir edilir. Rüyada gaz lambasının ışığını görmek, eğlenmek ve güzel zaman geçirme imkânına tabir edilir. Rüyada mum ışığı görmek, yakın bir zaman içinde dertleneceğinize tabir edilir.

Rüyada gece yarısı ışık görmek, rüyayı gören kişinin çocuk sahibi olacağına tabir edilir.

Rüyada kibrit ışığı görmek ise, kısmete tabir edilir.

Rüyada ay ışığı görmek, hüzünlü ve acı bir duruma tabir edilir.

Işık nedir: Çevremizdeki cisimleri görmemize ve renkleri ayırd etmemize yarayan enerji şekli.

Bu sitede yer alan tabirler, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.

Rüya yorumu rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır. Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.

Rüyada ışık görmek ile ilgili diğer rüyalar

Rüyanı Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

DMCA.com Protection Status