Rüyada ibrik görmek

Rüyada ibrik görmek, günahkâr kimse için tövbe etmeye, hamile kadın için erkek çocuk doğurmağa işaret eder. sağlık durumunuzdan şikâyetiniz olmayacağından, sizi sevip sayacaklarına işaret eder.

Rüyada ibrikleri bir araya topladığınızı görmek, cennete gitmeye vesile olacak amelleri işler. Rüyada ibrik görmenin tabirleri çeşitlidir. Sıhhatli ve uzun ömre, evlenmeye, mal ve nimete ermeye, dinde kemal bulmaya da işaret eder.

Rüyada, ibriğin kıymetinin yüksek olduğunu görmek, kıymeti ve şanı yüksek olur. İbrik bazen de, oyuna, gülme ve kahkahaya da işaret eder.

İbrik sözlük anlamı: Su ve sulu şeyler koymaya yarayan kulplu, emzikli kap.

Bu sitede yer alan tabirler, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.

Rüya yorumu rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır. Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.

Rüyada ibrik görmek ile ilgili diğer rüyalar

Rüyanı Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

DMCA.com Protection Status