Rüyada ibadet etmek

Rüyada ibadet etmek, daima iyiye yorulur. Rüyada ibadet ettiğini gören kişi sıkıntılarından ve sorunlarından kurtulacağına işaret eder. Rüyada başkasını ibadet ederken görmek, ailenin mutlu yaşamı olacağına işaret eder. Eski durumundan daha iyi durumu gelir.

Caferi Sadık (r.a.) göre, ibadet rüyası, Allah’a muhabbet, doğru yola sülük, rızık ve mülk, müjde ve kurtuluş ve düşmana galibiyet işaret eder.

Rüyada Allah için ibadet ettiğinizi görmeniz, hayatta er geç doğru yolu bularak saadete ve bahtiyarlığa ulaşacağınıza ve dini vecibeleri yerine getirdiğiniz takdirde ahrette de aziz olacağınıza işaret eder.

Rüyada günahlarınıza karşı ibadet ettiğinizi görmek, işlerinizin ters gideceğine ve Allah’ın gazabına uğrayacağınıza işaret eder.

Rüyada ibadet edilmesi yasak edilmiş olan bir yerde ibadet ettiğinizi görmek, münafıklığa ve dedikoduya maruz kalarak manevi zararlara uğrayacağınıza işaret eder.

İbadet sözlük anlamı: İbadet, Allah’a karşı gösterilecek saygı, tazim ve hürmet demektir. İbadet, Allah’ın emirlerini yerine getirmek, yasakladığı bütün haramlardan uzaklaşmak manasındadır.

Rüyada ibadet etmek ile ilgili diğer rüyalar

Rüyanı Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

DMCA.com Protection Status