Rüyada hutbe okumak veya hutbe dinlemek

Rüyada hutbe okumak veya hutbe dinlemek, minberde hutbe okunduğunu görmek, dindar insanlar için hayra yorulur. Dindar olmayanlar içinde hayra yorumlanmaz. Rüyada hutbe dinlemek, Allah indinde makbul bir kul olduğunuza ve eğer layıksanız rütbenizin ve şöhretinizin artacağına tabir edilir.

Hutbe nedir: Cuma ve bayram namazlarında minberde okunan dua ve verilen öğüt.

Bu sitede yer alan tabirler, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.

Rüya tabirleri, rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır. Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.

hutbe

Sadece 1 yorum kaldı Yorumlara git

  1. yusuf /

    Merhabalar ben rüyamda mescid ‘de cuma sohbetine benzer bi sohbet dinledim hoca örnekleri kur-an ‘dan değilde risaliye nur ‘dan veriyordu arapça olarak türkçeye çeviriyordu hepsini dinliyemedim evdekiler rüyanın ortasında uyandırdı

Tabire yorum yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.