Rüyada hava görmek

Rüyada hava görmek, Rüyada havada yürüdüğünü görmek, rüya sahibinin büyük bir şerefe ve mala nail olmasına tabir edilir. Rüyada havada bulunduğunu ve ayakta durduğunu görmek, devlet reisi tarafından şeref ve kuvvete nail olmaya tabir edilir.

Rüyada havada uçtuğunu görmek, deniz ve kara yolculuğuna çıkmaya yorumlanır.

Rüyada güneşli ve açık hava görmek, şansınız artacağına tabir edilir. Rüyada parçalı bulutlu hava görmek ise, duygusal hayatınızda başarılı olacağınıza tabir edilir. Rüyada kapalı hava görmek, şanssızlık ve hastalığa tabir edilir.

Rüyada havadan düşmek, rütbe, makam ve şöhretinden düşeceğine tabir edilir. Eğer o kimsenin rütbe, makam ve şöhreti yoksa ümit ettiği şeyden ümidini keser ve ondan mahrum olacağına tabir edilir.

Rüyada havada oturmak, din ve işlerinde kötü yolda ve kibirli olduğu manasına işaret eder.

Hava nedir: Dünya atmosferini meydana getiren gaz karışımı. Ancak, atmosferin halk arasındaki yaygın adı hava olarak bilinir. 100 km’nin altında moleküler azot ve oksijen hakimdir. Su buharının donmasından sonra hacim olarak azot havanın % 78 ve oksijen % 21’ini teşkil eder. Geri kalan % 1 de esas olarak argon vardır. Buna ilaveten karbondioksit ve az miktarda neon, helyum, kripton, ksenon, hidrojen, metan ve nitro oksit mevcuttur.

Bu sitede yer alan tabirler, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.

Rüya tabirleri, rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır. Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.

hava

Rüyada hava görmek ile ilgili diğer rüyalar

Rüyanı Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

DMCA.com Protection Status