Rüyada halife görmek

Rüyada halife görmek, sünnete uymaya, din ve takvaya, sözde doğruluğa, zikir ve tövbeye, günahtan tamamen arınarak iç temizliğe yorumlanır. Rüyada halife olduğunu görmek, rüya sahibinin izzet ve şerefe ermesine yorumlanır.

Rüyada halife öldürdüğünü görmek, büyük bir iş talep eder ve bunda da muvaffak olacağına yorumlanır.

Rüyada halifenin kendisine bir mektup yazdığını görmek, bir devlet büyüğü tarafından iyilik, menfaat ve şeref verici büyük bir makama getirileceğine yorumlanır.

Rüyada halifenin kendisine sert bir sesle bağırdığını görmek, dünya işlerinde üzülecek bir olayla karşılaşacağına yorumlanır.

Rüyada halifenin asık suratlı ve kendisine sert sert baktığını görmek, dininde noksanı olduğuna ve hata işlediğine yorumlanır.

Halife nedir: Hz muhammet’in vekili olarak müslümanların imamlığını ve şeriatın koruyuculuğunu yapmakla görevli sayılan kimse; babıali kalemlerinde yazman. Hükümdar. Osmanlı padişahlarının kullandıkları sanlardan biri.

Bu sitede yer alan tabirler, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.

Rüya yorumu rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır. Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.

Rüyada halife görmek ile ilgili diğer rüyalar

Rüyanı Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

DMCA.com Protection Status