Rüyada hakim görmek

Rüyada hakim görmek, adaletle hütmeden bir kadı olduğunu görmek, iş ve mesleğinde insaf ve merhamet ölçülerini muhafaza etmeye işaret eder. Rüyada adil ve ehil insanları şahit olarak dinleyen hakim, insanı kurtuluşa götürecek gerçek doğrulara, Ayak takımını ve alelade insanları şahit olarak dinnleyen yargıç, rüşvet yiyen, zalim hakime işaret eder.

Rüyada hakim görmek bazen de, gerçek adaletin tecelli edeceği ‘hesap günü’ne işaret eder.

Rüyada hakimi çatık kaşli ve sert olarak görmek, o yerde ihtikar yapıldığına ve esnafın hileli satışta bulunduğuna işaret eder. Rüyada hakimin güler yüzlü görmek, adaletle muamele edildiğine işaret eder.

Rüyada davası için hakim huzuruna çıktığını görmek, dünyadaki zor işlerinin kolaylıkla yoluna gireceğine ve hayatını ömrünün sonuna kadar huzur içinde geçireceğine işaret eder.

Rüyada hakim olduğunuzu görmek, devlet dairesinde bir türlü bitirilmeyen bir işinin iyi bir şekilde sonuçlanmasını işaret eder.

Rüyada bir hakimle arkadaş olduğunuzu görmek, akrabaları ile arasında bir anlaşmazlık varsa, çözüleceğine, bir miras peşinde ise, o işin halledileceğine ve eline para geçeceğine işaret eder.

Hakim nedir: Egemenliğini yürüten, buyruğunu yürüten, sözünü geçiren, egemen; duygu, davranış vb. yi istenciyle denetleyebilen (kimse). Yargıç; yüksekten bir yeri tüm olarak gören. Başta gelen, başta olan, baskın çıkan; başat.

Bu sitede yer alan tabirler, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.

Rüya yorumu rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır. Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.

Rüyada hakim görmek ile ilgili diğer rüyalar

Rüyanı Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

DMCA.com Protection Status