Rüyada gürgen ağacı görmek

Rüyada gürgen ağacı görmek, mevki ve itibarınızın yükseleceğine ve maddi durumunuzun da günden güne düzeleceğine tabir edilir. Bazen de kişinin yakınındaki güvendiği, iyi niyetli kişi ve dostu temsil eder. Kişinin destek göreceğine de yorumlanır.

Gürgen ağacı nedir: Kışın yaprağını döken ağaç veya boylu çalı halindeki bitkiler. Dallar narin, kabuk gri renkli, düzgün veya levhalar halinde çatlaklıdır. Sürgünlerde iki sıralı sarmal olarak dizilmiş olan sivri uçlu tomurcuklar, bol sayıda kiremitvari dizilmiş olan pullarla örtülmüştür. Kayınlarda olduğu gibi sürgünler dar bir açı yapmaz. Onlarda yatmış vaziyettedir. Uzun saplı yapraklar iki sıra halinde dizilmiştir. Kenarları keskin, çift dişlidir.

Bu sitede yer alan tabirler, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.

Rüya tabirleri, rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır. Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.

gurgen-agaci

Rüyada gürgen ağacı görmek ile ilgili diğer rüyalar

Rüyanı Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

DMCA.com Protection Status