Rüyada gömlek görmek

Rüyada gömlek görmek, gömlek giymek, sosyal seviyenizi yükseltecek ve mali durumunuzu üstün bir seviyede tutacak işler peşinde koşacağınıza tabir edilir.

Rüyada kadının gömlek giymesi erkeğine, erkeğin gömlek giymesini karısına, gömlek kişinin din ve dünyalığına, ilim ve irfanına yahut müjdeye yorumlanır.

Rüyada kısa gömlek görmek, kederden kurtulup sevince ermeye yahut çocuğa, Çocuk bekleyen kimsenin kısa entari giymesi kız çocuğu olmamasına, Gömlekte görülen genişlik ve güzellik kişinin din ve dünyasındaki güzelliğe yorumlanır.

Rüyada ipek gömlek giymek, uzun sürecek hayatınızda size hizmet edenlerin çok olacağına, kırmızı renkli gömlek görmek, şöhrete ve şerefe, sarı renkli gömlek görmek, bir hastalık geçireceğinize, alacalı bir gömlek görmek, bir gün gelip hac farizasını ifaya muktedir olacağınıza tabir edilir.

Rüyada yakası kirli gömlek görmek, sıkıntıya düşeceğinize, yırtık gömlek görmek, hakkınızda namusa dokunan dedikodular yapılacağına tabir edilir.

Rüyada gömlek çıkarmak, bu rüyanın aksine tabir edilir.

Rüyada gömlek ütülemek, sıkıntıdan kurtulmak için çare arıyor demektir. Ütülü ve temiz bir gömleği dolaba kaldırmak, sıkıntılardan kurtulacağınıza tabir edilir.

Gömlek nedir: Vücudun üst kısmına giyilen ince, kollu ve yakalı giysi; kitap kapağına geçirilen kap, kılıf. Kadınların giydikleri ince kumaştan yapılmış kolsuz, yakasız iç çamaşırı, kombinezon; soy zincirinde kuşaklardan her biri, göbek, batın. Vücudun üst kısmına giyilen iç çamaşırı; beyaz ışık sağlamak için lambanın üzerine geçirilen amyant kılıf.

Bu sitede yer alan tabirler, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.

Rüya tabirleri, rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır. Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.

gomlek

Rüyada gömlek görmek ile ilgili diğer rüyalar

Bir Rüya

Rüyanı Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

DMCA.com Protection Status