Rüyada gemi görmek

Rüyada gemi görmek, içi aydınlık temiz gemi, is yaşamında basarıya yorumlanır. Pis ve bakımsız gemi işlerin kötü olacağına işarettir.

Rüyada birçok gemiyi seyir halinde görmek, pek yakında uzak diyarlara seyahat yapacağınıza yorumlanır.

Rüyada gemi direği görmek, beklemediğiniz bir zamanda çok uzaklardan bir misafiriniz geleceğine yorumlanır. Rüyada gemi kancası görmek, birçok kimsenin sizi aldatmak ve işlerinizi elinizden almak için faaliyete geçeceklerine işaret eder.

Gemi nedir: Su üstünde yüzen insan ve yük taşımaya yarar büyük taşıt, sefine.

Bu sitede yer alan tabirler, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.

Rüya yorumu rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır. Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.

gemi

Tabire yorum yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.