Rüyada gelin görmek

Rüyada gelin görmek, kısmet, neşe, huzur, müjde, yaklaşan güzel günlere yorumlanır. Rüyada gelin olduğunuzu görmek, iyi ve kârlı işlere girişeceğinize ve aşk hayatınızda da kendinizi fevkalâde mutlu hissedeceğinize yorumlanır.

Rüyada arkadaşınızı gelin olduğunu görmek, bir taraftan elinize para ve mal geçeceğine yahut bir arkadaşınızdan bir hediye alacağınıza işarettir.

Rüyada bakire kızın gelin olduğunu görmesi, yakın bir gelecekte muratlarına kavuşarak mesut ve bahtiyar bir yuva kuracağına, evli kadının gelin olduğunu görmesi, hayırlı ve pek güzel bir kız çocuğu doğuracağına yorumlanır.

Rüyada gelinlik temiz ve güzel ise mutlu olunacak, yırtık ya da kirliyse sonu belirsiz bir evlilik olarak tabir edilir.

Gelin nedir: Evlenmek için hazırlanmış, süslenmiş kız ya da yeni evlenmiş kadın. Bir kimsenin oğlunun karısı. Aileye evlenme yoluyla girmiş olan kadın.

Bu sitede yer alan tabirler, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.

Rüya yorumu rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır. Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.

gelin

Rüyada gelin görmek ile ilgili diğer rüyalar

Rüyanı Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

DMCA.com Protection Status