Rüyada fitil görmek

Rüyada fitil görmek, idareci bir kişiye tabir edilir. Rüyada lamba fitili görmek, şimdiye kadar esrarını çözemediğiniz bir meseleyi nihayet aydınlatmaya muvaffak olacağınıza tabir edilir.

Rüyada dinamit fitili görmek, bir yakınınıza haksız bir hakaretine uğrayarak çok üzüleceğinize tabir edilir.

Rüyada fitil eğer bir lamba içinde ise ve yanıyorsa, bulunduğu yerde kendisinden üstün olan birinin kendi hakkında iyi şeyler düşünmediğine tabir edilir.

Rüyada fitil eline alıp yakmak istiyor, fakat fitil yanmıyorsa, düşmanları olduğuna fakat kendisine bir şey yapamayacaklarına tabir edilir.

Rüyada fitili elinde tutuşturmak, etrafına zarar verecek bir harekette bulunacağına; fitili tutuşturduktan sonra söndürüp elinden attığını görmek, yapacağı bir isten dolayı kimseye bir zarar gelmeyeceğine tabir edilir.

Fitil nedir: Lambada, kandilde ve mumda yağın, çakmakta benzinin yanmasını sağlayan, türlü biçimlerde bükülmüş ya da dokunmuş pamuktan yapılan genellikle yağ çekici madde; eskiden topları ve şimdi lağımları ateşlemekte kullanılan kaytan biçiminde tutuşucu madde. Derin yaraların tedavisinde; yara içine salınan steril gaz bezi şeridi; kumaşın altına kaytan biçiminde bükülmüş bir şey koyup üstten dikerek yapılan kabartma yol. Anüse konulan donmuş yağ kıvamında ve koni biçiminde ilaç; koltuk ve sandalye gibi oturulan eşyanın yapımında dikiş ya da çivileri gizlemekte kullanılan şerit.

Bu sitede yer alan tabirler, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.

Rüya tabirleri, rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır. Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.

fitil

Rüyada fitil görmek ile ilgili diğer rüyalar

Rüyanı Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

DMCA.com Protection Status