Rüyada fırın görmek

Rüyada fırın görmek, bolluk, bereket, kısmettir. Fırın temizse çok iyidir, sıcak ve pis ise kısmette sıkıntı olacağına yorumlanır. Rüyada ekmek fırını görmek, gönül rahatlığına ve bolluğa kavuşacağınıza tabir edilir, Rüyada fırında ekmek pişirmek, yakında önemli haberler alarak yeni bir çalışma zevki içinde işlerinize sarılacağınıza ve başarıdan başarıya koşacağınıza tabir edilir.

Rüyada fırın yaptırdığını görmek, mahalle halkı için, onların adına o yerde bir irfan veya sağlık ocağı açılması için çalıştığına tabir edilir.

Rüyada mahalle fırını görmek, insanların topluca sahip oldukları müşterek dünyalığa, fırın yahut tandırı kızdırmak menfaat ve kazanca tabir edilir.

Rüyada fırına hamur götürüp onu pişirmek, hastalıktan kurtulmaya, ihtiyaçların karşılanmasına, Fırın kürekçisi öğretmene yahut okulda çalışan hademeye tabir edilir.

Rüyada sıcak fırın görmek, güzel bir aile hayatına tabir edilir.

Rüyada fırında yemek pişirmek, geçici bir sıkıntı yaşayacağınıza tabir edilir.

Rüyada fırınından ekmek almak, çocuklarının okullarında iyi bir şekilde okuyup yetiştiklerine tabir edilir.

Fırın nedir: Her yandan aynı derecede ısı alarak ekmek, pasta vb pişirmeye yarayan, tavanı tonoz biçiminde, önünde tek açıklık bulunan ocak; bir maddeyi fiziksel ya da kimyasal değişikliğe uğratmak amacıyla ısıtılan aygıt. Ekmek, pasta vb nin pişirildiği ve satıldığı dükkan; fırında pişirilmiş. Isı verici bir düzenekle çalışan, yiyecekleri pişirmeye ya da ısıtmaya yarayan aygıt.

Bu sitede yer alan tabirler, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.

Rüya tabirleri, rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır. Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.

firin

Rüyada fırın görmek ile ilgili diğer rüyalar

Rüyanı Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

DMCA.com Protection Status