Rüyada fincan görmek

Rüyada fincan görmek, ümit ve kısmete tabir edilir. Rüyada içinde kahve bulunan bir fincan görmek, şayet üstünde köpükler varsa, size yakında bir taraftan küçük bir müjde, sevinç ve bir miktar para geleceğine tabir edilir.

Rüyada boş fincan görmek, önemsiz bir zararla karşılaşacağınıza işaret eder.

Rüyada fincan satın almak, küçük bir kazanca işaret eder.

Rüyada güzel bir fincanla kahve içmek, evine beklemediği bir misafirin geleceğine tabir edilir.

Rüyada fincana kahve doldurmak, kendisinin bir yere misafirliğe gideceğine, fincanın birden bire elinden düşüp kırıldığını görmek, beklenmeyen yerden bir haber alamaya tabir edilir.

RÜyada fincandaki kahvenin üzerinize döküldüğünü görmek, bol bir yağmurun geleceğine ve berekete tabir edilir.

Fincan nedir: Kahve, çay, süt, içmek için kullanılan ve çeşitli ölçülerde porselenden, çiniden, camdan, tahtadan yapılan küçük kaplar. Fincanların altına koymak için bir de küçük altlıkları olur. Buna da fincan tabağı ismi verilir.

Bu sitede yer alan tabirler, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.

Rüya tabirleri, rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır. Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.

fincan

Rüyada fincan görmek ile ilgili diğer rüyalar

Rüyanı Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

DMCA.com Protection Status