Rüyada fıçı görmek

Rüyada fıçı görmek, çok yakın birileri hakkında çok önemli bir karar almaya zorlanacağınıza tabir edilir. Rüyada dolu bir fıçı görmek, saadete, refaha, boş bir fıçı görmek, fakirliğe ve sefalete tabir edilir. Dolu fakat içinde ne olduğu bilinmeyen fıçı, paraya tabir edilir.

Rüyada içinde bal, yağ, su vs. gibi gıda maddesi bulunan fıçı, ilminden ve dünyalığından faydalanılan kimseye, İçinde şarap, zift vs. bulunan fıçı günah ve fesatla meşgul birine tabir edilir.

Rüyada sırtında fıçı taşımak, büyük bir kısmete nail olacağına; bos bir fıçı taşıdığını görmek, ferahlığa işaret eder.

Fıçı nedir: Bir araya getirilerek çemberlerle tutturulmuş ensiz tahtalardan yapılan,yuvarlak, karnı şişkin ve altı üstü düz kap. Bir fıçının alabildiği ölçü.

Bu sitede yer alan tabirler, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.

Rüya tabirleri, rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır. Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.

fici

Rüyada fıçı görmek ile ilgili diğer rüyalar

Rüyanı Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

DMCA.com Protection Status