Rüyada eşek arısı görmek

Rüyada eşek arısı görmek, bir yolculuğa çıkılacağına tabir edilir. Bazen de eşek arısı kuvvet ve himmet sahibi bir erkek olarak tabir edilir.

Rüyada havada birçok eşek arılarının uçtuğunu görmek, o yere yabancı askerlerin geleceğine yorumlanır.

Rüyada üzerine saldıran eşek arılarını kovduğunu görmek, düşmanından emin olur.

Rüyada eşek arısı tutmak, öldürmek, onlardan sakınmak hayır ile tabir edilir.

Eşek arısı nedir: Zarkanatlılar takımından, ağılı iğnesi olan, bir tür iri yabanarısı (vespa crabro).

Bu sitede yer alan tabirler, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.

Rüya tabirleri, rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır. Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.

esek-arisi

Tabire yorum yaz