Rüyada elektrik çarpması

Rüyada elektrik çarpması, elektrik çarptığını görmek, hayatınızın tehlikede olduğuna tabir edilir.

Elektrik çarpması nedir: Elektrik akımının insan vücudundan geçmesiyle meydana gelen tehlikeli durum. Ortaya çıkan tahribat, çeşitli hususlara bağlıdır. Burada elektrik akımının gerilimi, şiddeti ve frekansı mühimdir. Akımın şiddeti, gerilimden önemlidir ve alternatif akım, doğru akımdan zararlıdır. Kuru kumaşlardan geçen akım, ıslak kumaşlardan geçen veya doğrudan çıplak deriye isabet eden akım kadar tehlikeli değildir. Bütün akımlar, vücut toprağa bağlı olduğu zaman daha tehlikeli olur. Halbuki lastik veya kauçuk tabanlı ayakkabı giymiş kişide akımların tesiri fazla tehlike arz etmez. Bir evde elektrik akımı yönünden en tehlikeli yer, banyodur. Çünkü banyoda vücut ıslak ve çıplaktır. Ayaklar yere bastığından, toprağa bağlıdır ve burada meydana gelebilecek bir elektrik kazası umumiyetle ölümle sonuçlanır.

Bu sitede yer alan tabirler, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.

Rüya tabirleri, rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır. Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.

elektrik-carpmasi

Tabire ait 2 yorum yer almaktadır Yorumlara git

  1. Cansu /

    Merhaba rüyam da gökyüzünden uçak Veya yüksek bi yerden Tam hatırlamıyorum parasütle uçmak için atlıyorum

  2. Cansu /

    Merhaba rüyam da gökyüzünden uçak Veya yüksek bi yerden Tam hatırlamıyorum parasütle uçmak için atlıyorum Ilk başta paraşüt açılmayacak diye korkuyorum sonradan açılıyor Ama Resmen gerçekmiş gibi açıldığında o sarsıntıyı hissediyorum (daha önce Hiç paraşütle uçmadm). Uçarken o kadar mutluyum ki Içim heyecan neşe dolu Sonra bi Ara tiyatro ile uğraşmıştm o sahneyi ve tanıdığım bi Kaç kişinin Orda Çalışma yaptığını görüyorum. Paraşütle ineceğim yere Doğru yaklaşıyorum yarı Açık alışveriş merkezinin Açık olan yerine ineceğim Iki binanın ortası oluyor.Orda da çeşitli gösteriler ve eğlenceler yapılıyormuş Tam yaklaşıyorum bi elektrik kablosuna takılıyorum bacagma dolanıyor hafif hafif elektrik çarpıyor binanın balkonuna Çıkıyorm Fakat bişeyim Olabilir diye düşünüyorum avm zatn kalabalık Ordan bi doktorun geçtiğini görüyorum doktora soruyorum Ama söylediği şeyler Saçma geliyor Beni Çok Ciddiye almadığını düşünüyorum Orda beklemeye balkonda devam ediyorum. Uyandığmda kabloya takılana kadar olan nese yerine içimde Sıkıntı vardı Halbuki Ben o kısma kadar olan rüyami Çok güzel buldum teşekkürler

Tabire yorum yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.