Rüyada ekin ekmek

Rüyada ekin ekmek, ekin ektiğini görmek, hanımının hamileliğine, bekâr için evlenmeye işaret eder. Rüyada ekilen ekinin yanması, açlık ye kıtlıktır. Yeşil ekinde gezdiğini gören kimse iyi amele, ibadete koşacağına yorumlanır.

Rüyada başkasının tarlasına ekin ekmek, bolluğa işaret eder.

Rüyada ekime elverişli bir yerde ekin ekmek, hayır umulan bir işe, kıraç ve ekime elverişli olmayan yere ekin ektiğini görmek zina ve kötü fiil işlemeye işaret eder.

Rüyada ektiği ekinlerin arasında yürüdüğünü görmek, mücahitlerin safları arasında yürüyeceğine işaret eder.

Ekin nedir: Tahılın tarlaya atıldığı andan harman oluncaya değin aldığı duruma verilen ad.

Bu sitede yer alan tabirler, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.

Rüya yorumu rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır. Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.

Rüyada ekin ekmek ile ilgili diğer rüyalar

Rüyanı Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

DMCA.com Protection Status