Rüyada eğilmek

Rüyada eğilmek, namazda eğilmek kulluk şerefini ve bilincini muhafaza etmeye, yücelik ve asalete işaret eder. Rüyada eğilerek yerden bir şey almak, dünyalık bir gaye için inanç ve düşünceden taviz vermeye işaret eder. Rüyada insanların saygı duyduğu şeylerin önünde eğilmek, karakter bozukluğuna ve Allah’a şirk koşmaya işaret eder.

Rüyada birinin önünde zoraki eğilmek, bir sıkıntıdan kurtulmaya ve kişiliğine sahip çıkmaya işaret eder.

Eğilmek nedir: Belirli bir yönle açı oluşturacak bir durum almak, bir yöne doğru çarpılmak; (bir işi) önemseyip ele almak. (ınsan) bir işi yapmak için belini eğmek. Başkasının baskısını ya da egemenliğini benimsemek, kabul etmek.

Bu sitede yer alan tabirler, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.

Rüya yorumu rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır. Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.

Rüyada eğilmek ile ilgili diğer rüyalar

Rüyanı Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

DMCA.com Protection Status