Rüyada dükkan görmek

Rüyada dükkan görmek, kişinin geçimi ve evleneceği kadına delâlet ettiği gibi, mal ve çocuğuna, hayatına da tabir edilir.

Rüyada dükkânının yıkıldığını görmek, hanımını boşar veya çocuğu hasta ise, çocuğu ölür yahut malının elinden gideceğine yorumlanır.

Rüyada dükkânını güzel ve yeni olarak görmek, bekâr ise temiz bir kadınla evleneceğine, evli ise çocuğu olacağına, hasta ise hastalıktan kurtulacağına yorumlanır.

Rüyada dükkânda oturduğunu görmek, hayır ile faydalanmaya yorumlanır.

Rüyada kendi dükkânını kapatmak, ya işleri bozulur, ya da rüya, onun ölümüne yorumlanır.

Rüyada dükkânı açmak, rüya sahibinin ticari işlerin açık olmasına tabir edilir.

Rüyada dükkanı süpürmek, dükkânında değişiklik meydana geleceğine yorumlanır.

Dükkan nedir: Perakende satış yapan esnafın, küçük zanaat sahiplerinin satış yaptıkları ya da çalıştıkları yer; kumarhane. Görevli olarak çalışılan yer, işyeri. Pantolonun ön açıklığı, düğme ya da fermuar yeri.

Bu sitede yer alan tabirler, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.

Rüya tabirleri, rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır. Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.

dukkan

Rüyada dükkan görmek ile ilgili diğer rüyalar

Rüyanı Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

DMCA.com Protection Status