Rüyada çiğnemek

Rüyada çiğnemek, Rüyada sakız çiğnemek, neticesi olmayan uzun söz söyleyeceğine yorumlanır. Rüyada çiçek bahçesi veya sebze tarlası çiğnemek, keder ve üzüntüye tabir edilir.

Rüyada ağızda bir şeyler çiğnemek, tartışmalı mala, ağız kavgasına yorumlanır.

Rüyada tatlı bir şey çiğnemek, sözün güzelini tekrar etmeye, acı şey çiğnemek kötü kelam tekrarına tabir edilir.

Rüyada ayaklarıyla bir şey çiğnemek, çiğnediği şeyin temsil ettiği mal ve değeri iyilik yahut kötülükten ne ise ayaklar altına almaya, Kötü şeyi çiğnemek hayra, iyi şeyi çiğnemek şerre yorumlanır.

Rüyada vasıtan altında kalarak yahut ayaklar altına alınarak çiğnenmek, işlerin düzelmesine, tevazu ile birlikte gelecek hayırlara yorumlanır.

Çiğnemek nedir: Ağıza alınan bir şeyi dişler arasında ezmek, öğütmek; sayılması gereken bir şeyi saymamak. Ayak altına almak. Mekanik bir araçla bir şeyin üstünden geçerek ezmek.

Bu sitede yer alan tabirler, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.

Rüya tabirleri, rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır. Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.

cignemek

Rüyada çiğnemek ile ilgili diğer rüyalar

Rüyanı Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

DMCA.com Protection Status