Rüyada ceviz toplamak

Rüyada ceviz toplamak, kafanıza göre yaşamayı, hayatınızda karşılaştığınız olumsuz hiç birşeyi kafanıza takmadığınıza fakat bu durumdan çevrenizden kismeyide rahatsız etmediğinize, çevrenizdeki insanları muhabetinizle kendinize çektiğinize ve neşeli ortamlar içerisinde olacağınıza tabir edilir. Bazen de rüyada ceviz toplamak, iş ortamında iş arkadaşlarınızla beraber iyi vakit geçirdiğinize ve uyumlu çalıştığınıza, kendi işinizi yapıyor iseniz, işleriniz kötü gitse bile çok fazla çalıştığınıza ve mutlu olduğunuza tabir edilir.

Rüyada ağaçtan ceviz toplamak, geleceğinizin çok iyi olacağına ve mutlu bir yaşam süreceğinize, bekar iseniz evleneceğinize, evli iseniz eşiniz ile iyi geçineceğinize tabir edilir.

Rüyada yerden ceviz toplamak ise, hazıra kanmayı sevmeye ve çaba göstermeden gelir sahibi olmanın yollarını aradığınıza tabir edilir.

Ceviz toplamak nedir: Cevizgillerin örnek bitkisi olan uzun ömürlü gövdesi kalın, kerestesi değerli, yurdumuzda çok yetişen ağacın meyvesini toplamak.

Bu sitede yer alan tabirler, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.

Rüya tabirleri, rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır. Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.

ceviz-toplamak

Rüyada ceviz toplamak ile ilgili diğer rüyalar

Rüyanı Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

DMCA.com Protection Status