Rüyada ceviz kırmak

Rüyada ceviz kırmak, etrafınızdaki kişileri etkilediğinize ve herkezin sizin çevrenizde toplandığına, zekanızın övgüler aldığına ve bunu olumlu olarak eçvrenizdeki kişilerin faydasına kullandığınıza ve mutlu olduğunuza tabir edilir. Bazen de rüyada ceviz kırmak, çalışma hayatınızda zekanızı kullanarak işlerinizde iyi olduğunuza ve terfi alacağınıza, kendi işnizi yapıyor iseniz, işlerinizi büyüteceğinize ve yüksek gelirlere ulaşıp rahat bir yaşam süreceğinize tabir edilir.

Ceviz kırmak nedir: Cevizgillerin örnek bitkisi olan uzun ömürlü gövdesi kalın, kerestesi değerli, yurdumuzda çok yetişen ağacın meyvesinin içini yemek için kabuğunu kırmak eylemi.

Bu sitede yer alan tabirler, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.

Rüya tabirleri, rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır. Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.

ceviz-kirmak

Rüyada ceviz kırmak ile ilgili diğer rüyalar

Rüyanı Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

DMCA.com Protection Status