Rüyada ceset görmek

Rüyada ceset görmek, tanıdığınız bir kimseye aitse, çok önemli bir haber alacağınıza yorumlanır, tanımadığınız bir kimsenin cesedi ise, yakında bir dostunuzu kaybedeceğinize yorumlanır.

Rüyada tabut içinde ceset görmek, birtakım sorunlarla karşılaşacağınıza işaret eder.

Rüyada pis, kokmuş ceset görmek, büyük sıkıntıya işaret eder.

Rüyada ceset gömdüğünüzü görmek, belli bir soruna çare bulmaya yorumlanır.

Rüyada yolda ceset görmek, gelecek bir konuk, bir yolcuya yorumlanır.

Rüyada ceset başında olduğunu görmek, korkunç bir olayla karsılaşacağına işaret eder.

Rüyada cesedin birden bire dirildiğini görmek, hayatının tehlike içinde olduğuna yorumlanır.

Ceset nedir: Ölü vücut, naaş.

Bu sitede yer alan tabirler, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.

Rüya yorumu rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır. Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.

Rüyada ceset görmek ile ilgili diğer rüyalar

Rüyanı Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

DMCA.com Protection Status