Rüyada cep görmek

Rüyada cep görmek, yakınlarda bir hırsızlık olayı yaşayacağınıza yorumlanır. Bazende cep görmek, bazı insanların size kötülük düzenlediğini işaret eder.

Rüyada cebine bir şeyler koymak, ummadığı yerlerden armağan veya teklif alacağına işaret eder.

Rüyada cebinizin karıştırıldığını görmek, bugünlerde paranızın çalınması ihtimaline karşı cüzdanınızı dikkatlice korumanız gerektiğine yorumlanır.

Rüyada başkasının cebini karıştırdığınızı görmek, elinize bir taraftan bir miktar para geçeceğine ve fakat bunu hemen sarf edip tüketeceğinize işaret eder.

Rüyada cebinizin delinmiş olduğunu görmek, müsrif bir kişi olduğunuza ve züğürt kimselerle dostluk kurmamanız, arkadaşlarınızı zenginler arasından seçmeniz gerektiğine işaret eder.

Rüyada ceplerinin boş olduğunu görmek, bir çok işinizde akılsızca davrandığına yorumlanır.

Rüyada ceplerinin abur cuburla dolu olduğunu görmek, boş ve nafile işlerle uğraştığınıza yorumlanır.

Cep nedir: Ad tamlamalarında, tamlayan görevinde cebe sığabilecek boyda anlamını verir.

Bu sitede yer alan tabirler, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.

Rüya yorumu rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır. Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.

Rüyada cep görmek ile ilgili diğer rüyalar

Rüyanı Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

DMCA.com Protection Status