Rüyada çekiç atmak

Rüyada çekiç atmak, rüyayı gören kişiyi huzur ve mutluluk dolu günler beklediği şeklinde yorumlanır. Şöyle ki, kişinin artık yaşamı boyunca iyi ve huzurlu günler yaşayacağı şeklinde yorumlanır. Biraz daha detaylandıracak olursak, rüyada attığı çekiç aynı zamanda kişinin hayatında ki kötü şeyleri ve sıkıntıları yanına alarak çekici atmıştır ve bu sayede hayatında ki bütün kötü şeyler uzaklaşmıştır diye yorumlanmıştır.

Aynı zamanda bu rüya için yapılan bir diğer önemli ve güçlü yorum ise, rüyasında attığı çekiç ile birlikte hayatında ki zengin ve maddi olarak üst düzeyde olan bir kişinin hayatından uzaklaşacağı ve o kişiyle görüşmeme noktasına geleceği yönündedir.

Ayrıca, rüyayı gören kişinin eğer rüyayı gördüğü dönemde önemli ve hayatını zorlayan sıkıntılar yaşıyorsa bu sıkıntılarda ona büyük ölçüde yardımcı olacak birilerinin geleceğinin de işareti olabileceği belirtilmektedir.

Bu rüyayı gören kişinin hayatında özlem duyduğu kişi veya unsurlara kavuşacağı da belirtilmektedir.

Bu sitede yer alan tabirler, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.

Rüya tabirleri, rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır. Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.

cekic-acmak

Rüyada çekiç atmak ile ilgili diğer rüyalar

Rüyanı Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

DMCA.com Protection Status