Rüyada Cebrail (a.s.) görmek

Rüyada Cebrail (a.s.) görmek, size güler yüz gösterdiğini ve müjdeli bir haber getirdiğini görmek, şeref ve itibarınızın artacağına veya hakikaten müjdeli bir haber alacağınıza ve eğer haksızlığa uğramışsanız, hakkınızın teslim edileceğine, hasta iseniz kısa zamanda şifaya kavuşacağınıza, şayet hac etmek arzusunda iseniz, elinize mühim bir fırsat geçerek Kâbe ye gitme imkânı elde edeceğinize işaret eder.

Rüyada Cebrail Aleyhisselâmı size selâm verdiğini görmek, hayatınızın varlık içinde pek mutlu geçeceğine, ömrünüzün uzun olacağına ve ilim alanında büyük bir şöhret yapacağınıza tabir edilir.

Rüyada Cebrail (a.a.)’dan yiyecek bir şey almak, o kimsenin cennet ehlinden olmasına yorumlanır.

Rüyada Cebrail ve Mikail (A.S.)’a düşmanlık yaptığını görse, o kimsenin görüş ve fikri Yahudilerin görüş ve fikrine uygun bulunmasına ve Allahü Teâlâ Hazretlerinin emrine muhalif olan isleri yapmasına tabir edilir.

Bu sitede yer alan tabirler, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.

Rüya yorumu rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır. Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.

Rüyada Cebrail (a.s.) görmek ile ilgili diğer rüyalar

Rüyanı Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

DMCA.com Protection Status