Rüyada çay görmek

Rüyada çay görmek, yeni hayaller ve beklentileriniz olduğuna yorumlanır. Rüyada çay içmek, iş ve toplum yaşamında başarılı olacağına tabir edilir. Rüyada çay dökmek, planlarınızın sonuca ulaşmayacağına yorumlanır.

Rüyada misafirlere çay doldurmak, iyi haberler alacağınıza tabir edilir. Bazen de çay ikram etmek, çevrenizin genişleyeceğine yorumlanır.

Çay nedir: Çaygillerden bir ağaççık (thea chinensis); konukların, çay, börek, çörek, pasta gibi yiyeceklerle ağırlandığı toplantı. Bu ağaççığın özel işlem-lerle kurutulan yaprağı; müzikli toplantı. Bu yaprakların haşlanma-sıyla elde edilen güzel kokulu ve sarımtırak kırmızı renkli içecek; dereden büyük, ırmaktan küçük akarsu.

Bu sitede yer alan tabirler, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.

Rüya tabirleri, rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır. Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.

cay

Rüyada çay görmek ile ilgili diğer rüyalar

Rüyanı Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

DMCA.com Protection Status