Rüyada böbrek görmek

Rüyada böbrek görmek, kişinin yardımcısı ve haline uygun şeye yorumlanır. Rüyada iki böbreğinden birisinin kaybedilmesi, o kimsenin yardımcısının kaybolmasına yorumlanır. Rüyada böbreklerinin ikisini de kaybetmek, katı kalpliliğe yorumlanır.

Bazen de böbrekler, zenginlik, doğruluk, hata ve açıklığa yorumlanır. Rüyada böbreklerini yağlı görmek, onun hatip, doğru, hatalı ve hilekâr zengin bir kimse olduğuna, Böbreklerin yağsız olması, o kimsenin fakirhane ve az tedbirli olduğuna yorumlanır.

Rüyada böbrek sancısı çekmek, bu sancıyı yaşadığını görmek, adam çekiştirmek, dedikodu yapmak, aleyhte bulunmak gibi kötü huylar edineceğinize yorumlanır.

Rüyada böbrek ameliyatı olmak, işinize göz diken bir düşmanınızın devamlı surette baskısı ve tehdidi altında bulunduğunuza yorumlanır.

Böbrek nedir: Karında bel omurlarının iki yanında bulunan ve başlıca görevi; kanı, vücuttan atılacak maddelerden temizlemek olan organ. Her iki böbreğin uzunlukları 11-12, genişlikleri 6, kalınlıkları ise 3 cm kadardır. Yarıdan fazla kişide sağ böbrek sol böbrekten daha aşağıda bulunur. Erişkin bir kimsenin böbreğinin ağırlığı 120-300 gr arasında değişir.

Bu sitede yer alan tabirler, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.

Rüya tabirleri, rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır. Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.

bobrek

Rüyada böbrek görmek ile ilgili diğer rüyalar

Rüyanı Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

DMCA.com Protection Status