Rüyada bıyık görmek

Rüyada bıyık görmek, iyi rızıka yorumlanır. Rüyada bıyıklı olduğunuzu görmek, bencil olduğunuza tabir edilir. Bazen de sahtekârlığa uğrayacağınıza tabir edilir.

Rüyada bıyığınızın tıraş etmek, genç ve güzel bir kızla ilişki kuracağınıza yorumlanır.

Rüyada bıyık bıraktığınızı görmek, bir kimsenin kaba ve nezaketsiz muamelesine maruz kalacağınıza tabir edilir.

Rüyada bıyıklarınızı beyazlaşmış görmek, girişeceğiniz işlerden olumsuz neticeler alacağınıza tabir edilir.

Rüyada bıyıklarınızı yolduğunuzu görmek, mevkiinizin sarsılacağına ve belki de işinizi kaybedeceğinize yahut mal ve para kaybına uğrayacağınıza tabir edilir.

Rüyada bıyıklarınızı fazla uzamış görmek, asabi ve hırçın hareketleriniz yüzünden herkesin gözünden düşeceğinize tabir edilir.

Rüyada çocuğun kendisini bıyıklı görmesi, uzun ömürlü olacağına, kadının kendisini bıyıklı görmesi, hamile ise kolaylıkla doğuracağına, değilse hiç çocuğu olmayacağına yorumlanır.

Rüyada kara ve uzun bıyık görmek, kazancın artmasıyla para bakımdan ferahlayacağınıza yorumlanır.

Bıyık nedir: Üstdudak üzerinde çıkan kıllar. Kimi hayvanlarda ağzın iki yanında dokunma ve tat alma duyumu veren ipliksi uzantılar. Asma, sarmaşık gibi bitkilerde, sarılıp tutunmaya yarayan sürgün.

Bu sitede yer alan tabirler, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.

Rüya tabirleri, rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır. Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.

biyik

Rüyada bıyık görmek ile ilgili diğer rüyalar

Rüyanı Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

DMCA.com Protection Status