Rüyada bit görmek

Rüyada bit görmek, bir hastalıktan sonra sağlığa kavuşmaya yorumlanır. Rüyada bitlenmek bol paraya kavuşacağınıza ve dostlarınızın birden artacağına yorumlanır.

Rüyada bit temiz çamaşırda ise, işinizde veya memuriyetinizde bir derece terfi edip yükseleceğinize ve bir taraftan ümit ettiğiniz parayı elde edeceğinize tabir edilir. Kirli çamaşırda görülen bit, borcunuzun, ödeyemeyeceğiniz bir seviyeyi bulacağına ve bu halin size korkulu dakikalar geçirteceğine yorumlanır, çamaşırlarınızda bir sürü bit gezdiğini görmek, kötü huylu kimseler arasına düşerek seviyenizi kaybedeceğinize yorumlanır.

Rüyada bit öldürmek, bir yakınınıza karşı acımasızca davranacağınıza işarettir. Bit sirkesi ise fesatlık ve kötülük anlamına gelir.

Rüyada bitler tarafından sarılmak, sermayenizin sürekli artacağına ve her geçen gün daha iyi duruma geleceğine işarettir.

Rüyada bitlerin vücudunuzu ısırarak kaşındığınızı görmek, muhitinizdeki zayıf karakterli kimseler yüzünden sizin de her gün biraz daha gerilemekte olduğunuza yorumlanır.

Rüyada büyük bir bitin vücudunuzdan çıkıp gittiğini görmek, elinizden mal ve para çıkacağına yahut telâfisi imkânsız bir hata işleyerek ruhen azap çekeceğinize yorumlanır.

Rüyada üzerinden bit dökülmesi, paranızın bol olduğu için birçok arkadaşınız olacağına yorumlanır.

Rüyada biti tutup öldürmeden yere attığınızı görmek, peygamber efendimizin sünnetlerine aykırı bir harekette bulunacağınıza yorumlanır.

Bit nedir: Bit, Yarımkanatlılar alttakımına giren, insan ve memeli hayvanların vücudunda asalak olarak yaşayan ufak böcek, kehle (pediculus).

Bu sitede yer alan tabirler, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.

Rüya tabirleri, rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır. Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.

bit

Rüyada bit görmek ile ilgili diğer rüyalar

Rüyanı Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

DMCA.com Protection Status