Rüyada binmek

Rüyada binmek, at, eşek gibi binmenin mutat olduğu hayvanlara eyer ve semerli olarak, dizgin ve yularlarını tutarak binmek izzet ve saltanata tabir edilir. Fakat hayvanlara eyer ve semersiz binmek nefse uymaya yorumlanır.

Rüyada hayvana ters binmek, fıtratı, yaratılış maksat ve gereklerini zorlamamaya, öğüt dinlemeyip kendi bileğini okumaya, ihtiyaç anında insanlara sırtını dönmeye ya da eşine normal olmayan yerden veya Hafızlı iken yaklaşmaya tabir edilir.

Rüyada aslan, kurt gibi vahşi hayvanların sırtına bindiğini görmek, nefsin azgınlığına ve mahiyete yorumlanır.

Rüyada arabaya binmek, izzet, saltanat ve hayra yorumlanır, ehliyetsiz birisinin binmesi eğer kurala uygun olarak ve kaza yapmadan olursa bir arzunun yerine gelmesine aksi halde kedere yorumlanır.

Rüyada ağır vasıta araca binmek, nefse uymaya, meslek gereği biniyorsa kazanç ve hayra tabir edilir.

Rüyada başkasının omzuna binmek, zorla olursa ona haksızlık etmeye, kendi rızası ile olursa külfet ve sıkıntısının o kişi tarafından paylaşılmasına yorumlanır.

Rüyada buluta binmek, yağmura, yıldız ve aya binmek izzet ve yüceliğe, güneşe binmek kahırla beraber iyilik etmeye yorumlanır.

Rüyada meyveli bir ağacın dalına binmek, varlıklı birinden istifade etmeye, meyvesiz ağacın dalına binmek, cimri ya da yoksul birine yaklaşmaya, zayıf, ince ağaç dalına binmek çocuk terbiyesinde katı davranmaya tabir edilir.

Binmek nedir: Yüksek bir şeyin ya da bir hayvanın üstüne çıkıp ayaklarını sallandırarak oturmak; bir şey sıkışarak yanındakinin üstüne çıkmak. Bir yere gitmek için tren, vapur, uçak, otomobil gibi bir taşıtta yer almak; fiyatı artmak. (bisiklet, motosiklet, binek hayvanı için) kullanmak; eklenmek, katılmak.

Bu sitede yer alan tabirler, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.

Rüya tabirleri, rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır. Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.

binmek

Rüyada binmek ile ilgili diğer rüyalar

Rüyanı Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

DMCA.com Protection Status