Rüyada bilek görmek

Rüyada bilek görmek, kuvvetli bileklere sahip olduğunuzu görmek, dostunuzu ve düşmanınızı birbirinden ayırt edemediğinize ve bu yüzden zararlarınızın büyük olduğuna tabir edilir.

Rüyada el bileği görmek, insanın emek ve gayretine, ayak bileği görmek, dünyalık ve tedbirlere yorumlanır.

Rüyada bilek ağrısı çekmek, üzüntüye yorumlanır.

Rüyada kol ve bilekleri açık kadın görmek, dünyalığa, böyle bir erkek görmek namuslu ve helal kazanç sahibi erkeğe yorumlanır.

Rüyada bileklerinizde dermansızlık veya ağrı hissetmek, bir dostunuza, size karşı takınacağı tavır yüzünden, çok kırılacağınıza tabir edilir.

Rüyada bilek güreşi yapmak, hayat da rakipleriyle yarıştığına, eğer karsısındakinin bileğini kıvırdı ise o yarısı kendisinin kazanacağına yorumlanır.

Rüyada bileğinde yara veya çıban çıkması, rakiplerinin üstünlüğüne ve işlerinin bozulacağına yorumlanır.

Bilek nedir: Elle kolun, ayakla bacağın birleştiği bölüm. Güç, kuvvet.

Bu sitede yer alan tabirler, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.

Rüya tabirleri, rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır. Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.

bilek

Rüyada bilek görmek ile ilgili diğer rüyalar

Rüyanı Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

DMCA.com Protection Status