Rüyada biat etmek

Rüyada biat etmek, hakka uymaya, doğru yolu seçmeye, dini korumaya, makam ve mansıp düşkünü, fasık ve günahkâr birine uymak, düşük yaratılışlı bir lidere ya da o seviyedeki bir topluluğa yardım etmeye tabir edilir.

Rüyada parti liderlerine biat etmek, dünyayı ahrete tercih etmeye, eğer bu parti ve kadrosu ehil ve ihlâslı ise ümmet olma bilincine yorumlanır.

Rüyada düşman ülkenin başkanına biat etmek, ülke ve millete inayet etmeye yorumlanır.

Rüyada âlimlerle birlikte insanların bir büyüğe biat ettiğini görmek, dinin güçlenmesi ve milletin hak yolu seçmesine yorumlanır.

Biat etmek nedir: Birinin egemenliğini tanımak, kabul etmek.

Bu sitede yer alan tabirler, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.

Rüya tabirleri, rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır. Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.

biat-etmek

Rüyada biat etmek ile ilgili diğer rüyalar

Rüyanı Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

DMCA.com Protection Status