Rüyada berber görmek

Rüyada berber görmek, berber dükkanı görmek, hakkınızda dedikodu yapılacağına ve bundan çok üzüntü duyacağınıza yorumlanır. Rüyada berbere tıraş olduğunuzu görmek, güçlükle kazanmış olduğunuz paraları boş yere israf edeceğinize veya hafif bir hastalığa tutulacağınıza tabir edilir.

Rüyada eşinizi berber dükkanında görmek, karınızın size tahakküm etmeye başlayacağına yorumlanır.

Rüyada berberde arkadaşınızı tıraş olurken görmek, iş hayatınızda birisinin hükmü altına girerek onun emirlerine itaat etmek mecburiyetinde kalacağınıza yorumlanır.

Rüyada berbere gidip tıraş olamadığınızı görmek, vefakâr ve fedakâr bir dost kaybedeceğinize yorumlanır.

Berber nedir: Uğraşı saç, sakal kesmek, tıraş etmek olan kimse. Bu işin yapıldığı dükkan.

Bu sitede yer alan tabirler, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.

Rüya tabirleri, rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır. Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.

berber

Rüyada berber görmek ile ilgili diğer rüyalar

Rüyanı Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

DMCA.com Protection Status