Rüyada bayrak görmek

Rüyada bayrak görmek, doğru yolu bulmaya, şeref, iyi hal, yücelik ve izzette yorumlanır. Rüyada kendi bayrağınızı görmek, erkek için şeref ve itibarının artacağına, kadın için ise, vefakâr bir kocaya nail olacağına yorumlanır.

Rüyada bayrağınızı bir askeri araca çekilmiş görmek, çok heyecanlı ve mesut günler yaşayacağınıza işarettir.

Rüyada elinde bayrak taşımak, şeref ve makamla, elindeki bayrağı düşürmek makamını yitirmeye yorumlanır.

Rüyada kırmızı renkli bayrak görmek, bir ihtilâl hareketinin başlangıcına veya şehrinizde yangın çıkacağına, siyah renkli bir bayrak görmek, bir ölünün arkasından pek çok gözyaşı dökeceğinize, beyaz bayrak görmek, evlerinizin eski parlak günlerini hatırlayarak kendinize bundan ders alacağınıza yorumlanır.

Rüyada dalgalanan bayrak görmek, şanslı bir dönemde olduğunuza yorumlanır.

Rüyada durgun, sarkan veya yarıya kadar çekilmiş bayrak görmek, sıkıntılı olaylar yaşanacağına yorumlanır.

Rüyada düşman elinden bayrak aldığını görmek, iş veya memuriyet hayatınızda büyük başarılar kazanacağınıza yorumlanır.

Rüyada dost devletin bayrağını görmek, dostlarınızla olan ilişkilerinizin çok iyi bir duruma gireceğine yorumlanır.

Rüyada düşman devletin bayrağını görmek, derecesiz bir surette üzüleceğiniz bir olayla karşılaşacağınıza, yırtık bir bayrak görmek, büyük bir korku geçirerek hastalanacağınıza yorumlanır.

Rüyada toprağa bayrak gömdüğünüzü görmek, gömdüğünüz bayrak miktarınca başınızdan nikâh geçeceğine ve hepsinin de varlıklı kızlarla (erkeklerle) olacağına yorumlanır.

Rüyada elinde bayrak olduğu halde sokakta yürüdüğünü görmek, düşmanlarına karşı üstün geleceğine, başkasının elindeki bayrağı alıp evine getirdiğini görmek, bir mirasa konacağına yahut bir piyangodan büyük bir para kazanacağına yorumlanır.

Bayrak nedir: Bir ulusun simgesi olarak kullanılan, renk ve biçimle özelleştirilmiş, genellikle dikdörtgen biçiminde kumaş; öncü, çığır açan. Vatanın ve ordunun simgesi; simge, sembol. Belli bir topluluğun, örgütün simgesi.

Bu sitede yer alan tabirler, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.

Rüya tabirleri, rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır. Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.

bayrak

Rüyada bayrak görmek ile ilgili diğer rüyalar

Rüyanı Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

DMCA.com Protection Status