Rüyada baston görmek

Rüyada baston görmek, eğer zarara uğramak istemiyorsanız bugünlerde çok uyanık olmanız gerektiğine yorumlanır. Rüyada bastonla başkasını dövdüğünüzü görmek, bir yakınınızdan bir iyilik göreceğinize veya sizin bir dostunuza bir yardımda bulunmak durumunda kalacağınıza işarettir.

Rüyada bastonla başınıza vurulduğunu görmek, iyiliğine çalıştığınız bir yakınınızın nankörce bir hareketine maruz kalacağınıza yorumlanır.

Rüyada bastonla yürümek, sözü dinlenir olmaya, elinde asası olduğunu görmek şeref, kudret ve varlığa yorumlanır.

Rüyada bastonun kırıldığını görmek, görevden azledilmeye, çok sevdiği bir akrabasının ölümüne elindeki bastonla bir yere vurmak oradan elde edilecek menfaate, eli sopalı birini görmek despot bir adama yorumlanır.

Rüyada bastona dayanıp bir yerde dinlendiğini görmek, akrabalarının kendisinden bazı menfaatler beklediğine yorumlanır.

Rüyada elindeki bastonun birden bire altın veya gümüş gibi kıymetli bir madene dönüştüğünü görmek, büyük bir mevki sahibi olacağına yorumlanır.

Baston nedir: Yürürken dayanmaya yarayan ağaç ya da metalden yapılan araç. Geminin baş tarafındaki yatık direğin (cıvadranın) dışarıya doğru uzanan parçası.

Bu sitede yer alan tabirler, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.

Rüya tabirleri, rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır. Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.

baston

Rüyada baston görmek ile ilgili diğer rüyalar

Rüyanı Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

DMCA.com Protection Status