Rüyada baş görmek

Rüyada baş görmek, devlet büyüğüne yorumlanır. Rüyada güzel kadın veya erkek başı görmek, bir yerden bir davet mektubu alacağınıza yorumlanır. Rüyada başınızı büyük görmek, babanızın mevki ve itibarının gün geçtikçe yükseleceğine yorumlanır. Rüyada başınızı küçülmüş görmek, unutkan ve dalgın bir insan olmaya başladığınıza işarettir.

Rüyada mevki sahibi birisinin önünde baş eğdiğinizi görmek, hatalarınızı anlayarak şimdiye kadar ihmal ede geldiğiniz dini ödevlerinizi yapmaya başlayarak yeniden hak yola döneceğinize yorumlanır.

Rüyada başınızı tersine dönmüş görmek, şayet bir seyahate çıkmak niyetinde iseniz şimdilik bundan vazgeçmeniz gerektiğine yorumlanır.

Rüyada başının vücudundan ayrıldığını görmek, eğer zengin ise daha zenginleşir, fakirse zengin olur, memur veya işçi ise aylığı ve kazancı artar, borçlu ise borcunu öder, sıkıntıda ise bundan kurtulur ve feraha çıkacağına tabir edilir.

Rüyada elinde kesik baş olduğunu görmek, bir büyük adamın elinden tutacağına ve ona hayır ve menfaat kapılarını açacağına işarettir.

Rüyada başınızı ikiye ayrılmış görmek, eğer hapiste iseniz hürriyete kavuşacağınıza, şayet birisinin emir ve tahakkümü altında yaşıyorsanız artık bağımsızlığınızı elde edeceğinize yorumlanır.

Rüyada ölü başı veya kemiklerinden bir kısmını görmek, bir büyüğünden yardım görmeye tabir edilir.

Rüyada koyun, sığır veya deve başı yediğinizi görmek, bir büyüğünüz sayesinde mesnet ve mevki elde edeceğinize veya bir mirasa konacağınıza işarettir.

Bu sitede yer alan tabirler, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.

Rüya tabirleri, rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır. Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.

bas

Rüyada baş görmek ile ilgili diğer rüyalar

Rüyanı Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

DMCA.com Protection Status