Rüyada baklava görmek

Rüyada baklava görmek, rüyada baklava yediğini görmek, müjdeli bir haber alacağına kısa sürede büyük bir para veya miras elde edeceğine yorumlanır. Bazen de baklava, sevinç, toplu para ve iyi söze de işarettir.

Rüyada baklava satın almak, emlak sahibi olacağına yorumlanır.

Rüyada baklava ikram etmek, baklavayı veren hayır işler ve büyük bir işe gireceğine yorumlanır.

Rüyada tepsiyle baklava görmek, talih oyunlarında şansının açılacağına yorumlanır.

Rüyada baklava yapmak, çok çalışmasının gerekeceğine ve bu yüzden de oldukça yorulacağına yorumlanır.

Baklava nedir: Çok ince, kat kat yufkadan yapılarak arasına badem, ceviz gibi harçlarla hazırlanan tatlı.

Bu sitede yer alan tabirler, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.

Rüya yorumu rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır. Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.

Rüyada baklava görmek ile ilgili diğer rüyalar

Rüyanı Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

DMCA.com Protection Status