Rüyada bakkal görmek

Rüyada bakkal görmek, bakkal, iyiliksever, çevresi için çalışan bir kimseye yorumlanır. Çok dürüst bir kişiliğe sahip olduğunuza ve kimsenin hakkına göz dikmediğinize işaret eder. Rüyada bakkalın verdiklerine karşılık para almaması iyilik görmeye, bakkalın insanı dikkatle dinlemesi ya da söylenenleri not olması devlet adına bilgi toplayan birine, bakkal bazen peşin para ile yapılacak karlı ticarete ya da satın alınacak mala işaret eder.

Rüyada bakkal dükkanına girdiğini görmek, evine yeni bir şeyler satın alacağına işaret eder, bakkaldan bazı yiyecek maddeleri alıp evine getirdiğini görmek, beklediği bir işinin olacağına ve eline hayli para geçeceğine işaret eder, bakkaldan seker ve ona benzer tatlı şeyler aldığını görmek, beklemediği misafirleri ağırlamak zorunda kalacağına işaret eder, bir bakkalla dükkân içinde el sıkıştığını görmek, yiyecek bakımından sıkıntıya düşeceğine işaret eder.

Rüyada bakkal dükkânının kapalı olduğunu görmek, rızık yüzünden darlık çekeceğine tabir edilir.

Bakkal nedir: Yiyecek, içecek ve başka gereksinim maddelerini perakende olarak satan kimse.

Bu sitede yer alan tabirler, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.

Rüya yorumu rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır. Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.

Rüyada bakkal görmek ile ilgili diğer rüyalar

Rüyanı Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

DMCA.com Protection Status