Rüyada bakan görmek

Rüyada bakan görmek veya kendisinin bakan olduğunu görmek, hayra yorumlanır. Gören kişinin devlet kapısından beklediği bir işinin olmasına veya bir iş adamının yardımını görmesine işaret eder. Rüyada bakan olan birini güler yüzlü görmek sevinç ve müjdeye, asık çehreli görmek gam ve kedere işaret eder. Rüyasında bakan, başbakan gibi devlet adamlarını görmek, kişilerin sıkıntılarına çare bulunacağına işaret eder.

Rüyada bakanla konuştuğunu görmek, amacınıza kolaylıkla ulaşacağınıza işaret eder. Bakanla birlikte yemek yediğinizi ve bu suretle onunla dost olduğunuzu görmek, bugünlerde devlet dairesinde bekleyen bir işinizin sonuca ulaşacağına işaret eder.

Bakan nedir: Memleketin genel işlerinden birini idare etmek üzere ekseriya meclisteki milletvekilleri arasından seçilen ve cumhurbaşkanı tarafından tasdik edildikten sonra göreve başlayan hükumet üyesi. Osmanlılarda bu makamlardaki kimselere nazır denirdi. Cumhuriyet devrinde nazır yerine bir müddet vekil kelimesi kullanıldı. l945 yılında anayasa dili sadeleştirilince, vekil yerine bakan kelimesi kondu ve günümüze kadar böyle geldi. Bakanlar, meclisteki milletvekilleri arasından veya meclis dışından başbakan tarafından seçilir. Tasdik için cumhurbaşkanına sunulur. Bakanlar Kurulu listesi tasdikten çıktıktan sonra, bakanlar resmen göreve başlamış olurlar.

Rüyada bakan görmek ile ilgili diğer rüyalar

Rüyanı Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

DMCA.com Protection Status