Rüyada aydınlık görmek

Rüyada aydınlık görmek, ilim ve elçiye, iç huzuru ve hidayete, iman etmeye, feraset ve uyanıklığa, doğru yola, borcu ödemeye, her çeşit sıkıntıdan kurtulmaya yorumlanır.

Rüyada karanlıktan aydınlığa çıktığını görmek, Allah’ın onu iman ve İslamlı müşerref kılmasına, dünya ve ahrette Cenabı Hakka, yakınlığına yorumlanır. Bunun aksi ise, aydınlıktan karanlığa, zenginlikten sefalete düşmeye yorumlanır.

Aydınlık nedir: İşıklı olma durumu, ışık; kolay anlaşılacak derecede açık olan, vazıh. İşık alan, ışıklı; kötülükten uzak, temiz, saf. Güneşli, bulutsuz gündüz ya da ayışığı parlak gece; mutluluktan doğan pırıltı, neşe.

Bu sitede yer alan tabirler, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.

Rüya tabirleri, rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır. Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.

aydinlik

Rüyada aydınlık görmek ile ilgili diğer rüyalar

Rüyanı Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

DMCA.com Protection Status