Rüyada ay görmek

Rüyada ay görmek, sevdiğiniz kişiye olan sevginizin daha çok artacağını, başarılı olmaya, çocuk sahibi olmaya yorumlanır. Genç bir erkek rüyada parlak bir ay görürse, ani olacak bir değişiklikle geleceği çok parlak olacağına yorumlanır. Evli ise, aşkta başarıya yaşı geçkin ise bir muammanın sırrını keşfedeceğine, genç bir kız için mesut bir izdivaca yorumlanır.

Rüyada ay ışığını bulanık görmek, akranı olmayan bir kimseyle evleneceğine yorumlanır.

Rüyada ay’ı kucağında yahut yanıbaşmda görmek, erkek için ay’ın parlaklığı nispetinde güzel bir kızla evleneceğine yorumlanır.

Rüyada hasta olan veya deniz yolculuğunda bulunan kimse için ay görmek, helak olmaya yorumlanır.

Rüyada ay’ın tersine döndüğünü görmek, onun hayır ve şerden herhangi bir isteğinin zamanı geldiğine yorumlanır.

Rüyada ay’ın ikiye ayrıldığını görmek, büyük bir devlet adamının vefatına yorumlanır.

Rüyada ay tutulması görmek, kendisine nispet olunan bir kimsede değişikliğin olacağına yorumlanır.

Ay nedir: Dünyanın tek tabii uydusu. Dünyanın çapının dörtte birinden az fazla olan çapı ile güneş sistemi içinde en büyük uydulardan biridir. Dünya etrafında her kameri ayda bir eliptik yörünge etrafında dönüşünü tamamlar. Dünya ve güneşe kıyasla yerine bağlı olarak ayın şekli birçok zamanlarda (devrelerde) değişerek, tam bir daire veya ince uzun bir hilal şeklinde gözükür. Her ayda birkaç gün, yeni ay denilen zamanda, ay dünyadan bakıldığında tamamen karanlıktır, gözükmez.

Bu sitede yer alan tabirler, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.

Rüya tabirleri, rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır. Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.

ay

Rüyada ay görmek ile ilgili diğer rüyalar

Rüyanı Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

DMCA.com Protection Status