Rüyada av görmek veya ava gitmek

Rüyada av görmek veya ava gitmek, kendinizi avlanmış görmek, dini inançlarınızın bozulacağına, batıla, yalana inanacağınıza yorumlanır.

Rüyada balık avlamak, kadınlara karşı kötülük yapmaya, köpeklerle ava gitmek, itibar görmeye ve rahata işarettir.

Rüyada avınızı yakalayamadığınızı görmek, zoru başarmak için mücadele vermeniz gerekeceğine yorumlanır.

Rüyada avı yakaladığınızı görmek ise yakın zamanda başarıyı ve mutluluğu elde edeceğinize yorumlanır.

Rüyada yırtıcı hayvan avlamak, hasımları alt etmeye ve sorunları aşmaya yorumlanır.

Av nedir: Karada, denizde, havada evcil olmayan hayvanları vurma ya da yakalama işi; kovalayarak ya da tuzağa düşürerek elde etme eylemi, takip. Bir hayvanın bir başka hayvanı yemek için yakalaması işi; tuzağa düşürülen, kendisinden yararlanılan kimse. Bu yollarla yakalanan hayvan.

Bu sitede yer alan tabirler, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.

Rüya tabirleri, rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır. Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.

av

Rüyada av görmek veya ava gitmek ile ilgili diğer rüyalar

Rüyanı Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

DMCA.com Protection Status