Rüyada atkı görmek

Rüyada atkı görmek, dünyalığa gelecek fazlalığa yorumlanır. Rüyada boynuna atkı takmak, kendi isteği ve dileğiyle bir sorumluluğu üzerine alacak ve sonunda feraha ve bolluğa kavuşacağına yorumlanır.

Rüyanızda arkadaşınıza atkı verdiğinizi görmek, bir şeyden korkunuz varsa kurtulacağınıza, bir borçtan dolayı sıkıştırılıyorsanız o borcu ödemek için karşılığını bulacağınıza yorumlanır.

Rüyada atkıyı çıkarıp bir kenara koyduğunuzu görmek, bütün sıkıntılarınızın geride kaldığına, feraha ulaşacağınıza yorumlanır.

Atkı nedir: Soğuğa karşı omuzlara, başa, sırta ya da boyna alınan örtü; kapı ve pencerelerin üstüne atılan ağaç, taş ya da beton destek, üst eşik. Kimi kadın ayakkabılarında ve çocuk patiklerinde ayağın üstünden geçen, yandan iliklenen ince uzun parça; dokumacılıkta, mekikle enine atılan iplik, argaç. Ekin demetlerini yükseğe atmaya yarar yaba.

Bu sitede yer alan tabirler, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.

Rüya tabirleri, rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır. Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.

atki

Rüyada atkı görmek ile ilgili diğer rüyalar

Rüyanı Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

DMCA.com Protection Status