Rüyada arpa görmek

Rüyada arpa görmek, bedenle kazanılacak mala yorumlanır. Rüyada arpayı buğdayla değişmek, değerli bir şeyi daha az değerli olanla değiştirmeye yorumlanır. Rüyada arpa satın almak, mülke yorumlanır. Rüyada arpa ekmek, ilahı hoşnutluğa ermeye yorumlanır.

Rüyada arpa biçmek, hac ve zekat gibi mali ibadetleri yerine getirmeye, Yaş ya da kuru arpa bolluğu sıhhat ve afiyete yorumlanır.

Rüyada arpa yemek, arkadaşlarınızla kavga edeceğinize yorumlanır.

Rüyada arpa ekmeği, zenginliğe yorumlanır.

Rüyada arpa tarlası, kısmete ve bolluğa, yaş arpa, çok kazanca yorumlanır.

Rüyada arpa biçmek, mal almaya ve hacca gitmeye yorumlanır.

Rüyada avucunda arpa olduğunu gören erkek, paraya kavuşacağına. Genç kızlar içinse büyük bir kısmete. Genç bir kadının avucundaki arpa ise doğacak yeni bir çocuğa işaret eder.

Arpa nedir: Familyası: Buğdaygiller (Gramineae). En önemli hububatlardan birisidir. Arpanın tarihçesi çok eskilere dayanmaktadır. Eski Mısır hiyerogliflerinde ve piramitlerinde arpa resimlerine rastlanmaktadır. Genellikle ılıman ve sıcak iklimleri seven arpanın anavatanı Önasya’dır. Buğday kadar verimli olmamakla birlikte kıraç ve verimsiz topraklarda, farklı iklim şartları altında yetiştirilebildiği için dünya hububat üretiminde önemli bir yer tutmaktadır. Arpanın zirai işlemleri diğer buğdaygillerle aynıdır. Üstelik daha kısa bir zamanda ve daha erken yetişmektedir.

Bu sitede yer alan tabirler, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.

Rüya tabirleri, rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır. Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.

arpa

Rüyada arpa görmek ile ilgili diğer rüyalar

Rüyanı Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

DMCA.com Protection Status