Rüyada arazi görmek

Rüyada arazi görmek, eş ile tabir olunur. Rüyada arazi satın aldığını görmek, kendisine ait tarla ve araziyi sattığını görmek, karısını, kadınsa kocasını boşayacağına yorumlanır.

Rüyada arazisinin mahsuldar olduğunu görmek, evlatları ve torunları çok olacağına yorumlanır.

Rüyada arazisinde bir şey bitmediğini görmek, eşi kısır olup evladı olmayacağına yorumlanır.

Rüyada geniş bir araziye sahip olduğunu görmek, halk önünde itibari artacağına yorumlanır. Böyle bir arazi satın aldığını görmek, zengin ve kısır bir kadınla evleneceğine yorumlanır.

Rüyada bilmediği bir araziye sahip olduğunu görmek, dünyalığa nail olacağına, yahut yabancı biriyle evlenir veya eline çok mal geçeceğine yorumlanır

Ibni Şirin’e göre: kendisini geniş bir sahrada gören yolculuğa çıkacağına yorumlanır.

Cabir’ül-Mağribi’ye göre: ayaklarının altında toprakların toplandığını yani azalıp çoğaldığını görmek, ömrü sona ermiştir. Toprak altında titrediğini gören korkuya kapılacağına yorumlanır.

Arazi nedir:  Yeryüzü parçası, yerey, yer, toprak, alan.

Bu sitede yer alan tabirler, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.

Rüya tabirleri, rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır. Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.

arazi

Rüyada arazi görmek ile ilgili diğer rüyalar

Rüyanı Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

DMCA.com Protection Status