Rüyada araç sürmek

Rüyada araç sürmek, bekar iseniz kısmetli bir evlilik yapacağınıza, evli iseniz aile içerisindeki güvenin ve mutluluğun artacağına, arkadaş çevrenizde sevilen birisi olduğunuza tabir edilir. Bazen de rüyada araç sürmek, çalışma yaşantınızda şansınızın artacağına gelirin arka planda olmasına rağmen kazancınızın hızlıca yükseleceğine tabir edilir.

Araç sürmek nedir: Bir iş yapmakta ya da sonuçlandırmakta yararlanılan nesne, alet, enstrüman; taşıtı sürmek.

Araç sürmek tabiri, bu sitede yer alan tabirler, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.

Rüya tabirleri, rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır. Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.

arac-surmek

Tabire yorum yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.