Rüyada anahtar kırılması

Rüyada anahtar kırılması, rızkınızın azalmasına, çevrenizden ailenizden ve arkadaşlarınızdan aldığınız yardımların son bulmasına, aile içi kırgınlıklara tabir edilir. Bazen de rüyada anahtar kırılması, çalışma yaşamınızda kazancınızın düşmesine, işlerinizin kötü gitmesine ve ek gelirlerinizin yok olmasına tabir edilir.

Anahtar kırılması nedir: Kapı, çekmece, sandık, dolap, çanta gibi kapalı kalması gerekli şeylerin kilitlerini açmak için kullanılan maden veya ağaçtan yapılmış aletin kırılması.

Anahtar kırılması tabiri, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.

Rüya yorumu rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır. Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.

anahtar-kirilmasi

Tabire ait 2 yorum yer almaktadır Yorumlara git

  1. nemesıs /

    rüyamda eski erkek arkadaşımla gezerken (4 gun oluyor ayrılalı) bahçede bı kalabalık vardı ve erkek aradasımın eskı sevgılısı ve aılesı cay ıcıyorlardı, erkek arkadaşım kızın yanına gıdıyor ve konuşuyorlar sonra kızın gunes gozlugunu kırıyor bende artık bır secım yap dıye uzaktan sesleniyorum, sonra benı secıyor ve bırlıkte bızım evımızmıs güya apt kapısında oturuyoruz kızın teyzesı geliyor ben eve gıdıp hedıye kıtap vermek ıstıyorum evımız bodrum katındaymış kapı acarken anahtarım egıldıgını goruyorum ve kırılmasın dıye hedıye vermekten vazgecıp kapıı açamıyorum dıyorum teyzesı benden ozur dıleyıp gıdıyor. sonra bodrum kat gerçekte benm olmayan bır evdeyim ama bızım evmıs rüyama gore babam annem erkek arkadaşım evde sohbet edıyoruz.

  2. Havva sancak /

    rüyamda evimin kapısının anahtarının kırık olduğunu diğer yarısında kapının içinde kaldığını gördüm elimde kırık anahtar vardı Onunla Diğeri nasıl çıkarabilirim diye düşünüyordum

Tabire yorum yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.